Z jakiego oprogramowania korzystamy

Jako że od niepamiętnych czasów popieramy ideę wolnego i otwartego oprogramowania, właśnie z takich rozwiązań korzystamy. To jest nasza podstawa. Jeśli do jakiegoś celu nie możemy znaleźć wolnego i otwartego oprogramowania, to wybieramy takie, które w jak najmniejszym stopniu przyczynia się do dominacji wielkich korporacji informatycznych (Big Tech) we współczesnym świecie.

✔️ Korzystamy z:

?️ Nie używamy: Google, Facebook (w tym Messanger, WhatsApp, Instagram), TikTok, Microsoft Windows, Apple, MacOS/iOS itd.

Używanie produktów wielkich korporacji technologicznych wiąże się z zagrożeniem dla prywatności dla osób indywidualnych, a w wymiarze społecznym prowadzi do erozji praw każdego człowieka i demokracji. Wielkie korporacje technologiczne wykorzystują swoją potęgę, by eliminować konkurencję i wpływać na media, szkoły, decydentów i demokratycznie wybrane organy państwowe. Unikają też płacenia podatków i płacą ich znacznie mniej niż Ty czy ja. To dobrze udokumentowane i wielokrotnie opisywane negatywne aspekty, o których niestety wciąż rzadko się słyszy.

Jeśli chcesz przestać używać produktów wielkich korporacji technologicznych i wybrać wolne i otwarte oprogramowanie, to polecamy artykuły, podcasty i media społecznościowe Internet. Czas działać!.