Sadzimy tysiąc drzew. Dołącz!

Pracujemy nad tym, aby nasze gospodarstwo mieniło się tysiącem różnorodnych drzew. Aby kwitły, szumiały, cieszyły oko i karmiły dzikie zwierzęta. A czy Ty też lubisz sadzić drzewa?

Drzewa, które sadzimy, będą wzbogacać bioróżnorodność. Gdy kupiliśmy gospodarstwo, nie było w nim prawie żadnych drzew – ostały się tylko trzy śliwy i parę wierzb, hulał wiatr, a ptaki i inne dzikie zwierzęta nie miały pożytku. Rozpoczęliśmy więc sadzenie drzew i do tej pory posadziliśmy ich ponad dwieście. Ale chcemy zrealizować bardziej ambitny cel: 1000 drzew w gospodarstwie. Możesz w tym pomóc.

Jakie drzewa sadzimy? Świerk, sosna, jesion, grab, brzoza, klon jawor, jarzębina, modrzew, cis, lipa, wierzba, dąb,olcha, głóg, czereśnia i drzewka owocowe w sadzie: jabłoń, grusza, wiśnia i śliwa. Po zakończeniu akcji sadzenia w gospodarstwie będzie w sumie ponad tysiąc drzew aż dziewiętnastu gatunków!

Dlaczego warto przyjechać do Gródka i pomóc w sadzeniu drzew:

  • dla satysfakcji i aktywnego wypoczynku na świeżym (czystym!) powietrzu;
  • aby mieć drzewko z własnym imieniem w alei honorowej;
  • aby upewnić się, że umiesz rozpoznawać kilkanaście gatunków drzew;
  • aby przyczynić się do wzrostu bioróżnorodności;
  • aby spędzić czas w miłym towarzystwie, wśród ludzi o podobnej energii.

Drzewa sadzimy jesienią i wiosną. Jeśli chcesz do nas przyjechać, aby pomóc w sadzeniu drzew, skontaktuj się z nami z wyprzedzeniem, aby umówić się na konkretny termin.